​MATERIÁLY

Připravili jsme pro Vás stručný přehled materiálů, ze kterých pro Vás vyrábíme ty báječné věci.

 

KORTEXIN: Tato skvělá odolná textilie se u nás bohužel nevyrábí a dováží se z Číny. Jsou však velké rozdíly v kvalitě. Není kortexin, jako kortexin a my jsme pro Vás testováním a ověřením kvality v praxi našli ten nejlepší. Jedná se o tkanou textilii, 100% polyester, který má z rubové strany speciální pogumovaný zátěr. A to je právě kouzlo jeho vodě-odolnosti. Na povrchu je textilie velmi příjemná, nelepíte se k ní, snadno se čistí a je velmi pevná, hezky drží svůj tvar. Její odolnost na UV záření je také z části ošetřena. Atesty udávají stupeň 5-7 na škále odolnosti. (10 je nejvíce) Z praxe doporučujeme výrobky pro venkovní použití nenechávat trvale na slunci. Barvy po čase vyblednou. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • polstry, dekorační polštáře, sedací vaky, taburety, sedačky, žíněnky, molitanové hrací sady, závěsné kapsáře a košíčky, pelíšky

 

 

DRALON SOLEIL a DURASOL BORA-BORA: Konečně materiál, který více odolává dešti, slunci a je na omak příjemný téměř jak bavlna. Tyto jedinečné potahové textilie jsou ze Španělska. Dralon je speciálně vyvinuté vlákno 100% akryl a Durasol 100% polypropylen. Tyto vlákna samy o sobě více odolávají vodě a UV záření. Z těchto vláken se tkají textilie, které jsou ještě navíc ošetřeny teflonovou úpravou. Látky jsou tak odolnější nejen vodě, ale i zašpinění a rychle schnou. Odolnost proti UV záření je oproti jiným textiliím zvýšena o 50%.  Za tuto kvalitu si sice připlatíte, ale již mnoho zákazníků nám zpětně vyjádřilo svou maximální spokojenost. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • venkovní polstrování a venkovní polštáře

 

 

 

 

 

BAVLNA: Objednáváme 100% bavlnu vysoké gramáže 240 – 245 g/m². Speciální styl tkaní textilie zaručuje vysokou pevnost a odolnost. I při praní na 60°C barevný potisk drží a jeho barvy jsou dlouho krásně živé. Nedoporučujeme však vystavovat dlouhodobě na slunci. Textilie nemá UV filtry proti vlivu slunečního záření a bude rychleji šisovat. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • polstry interiér, dekorační polštáře, kapsáře

 

 

 

 

AQUA CLEAN: Je špičková potahová textilie od španělského výrobce. Materiál dobře znáte z dražších sedaček. Speciálně tkané vlákno a celková úprava textilie zajišťuje velmi snadné ruční čištění pouze vodou a savým papírem, hadříkem. Nádherné barvy, velmi příjemný povrch na dotek a odolnost proti otěru a oděru dovolují uplatnit tuto jedinečnou textilii na různé polstry pro interiér, sedací vaky, válecí polštáře a dekorační polštáře. Materiál ale není vhodný pro venkovní použití. Nemá ochranu proti UV záření. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • polstry interiér, válecí kameny, žoky, sedací vaky, taburety

Návod na údržbu našich výrobkůVzorník AQ-Mystic č.3Vzorník AQ-Mystic č.2Vzorník AQ-Mystic č.1

 

 

 

 

 

 

KOŽENKA MEDITAP: Jedinečná koženka, která splňuje ty nejvyšší atesty. Vyrábí se z ní i sanitární pomůcky a vyváží se ve velkém do světa. Tato koženka odolá vysoké zátěži nejen v otěru, ale i ohybu. To znamená, že jen tak nepopraská, nezpuchří a neošoupe se. Je stálobarevná a odolná desinfekčním přípravkům. Co se ušije z této koženky, zaručí dlouhou životnost výrobku. Nám se v praxi tato koženka osvědčila dokonce i u bazénů na přebalovací podložky. I po dvou letech jsou jako nové. Koženka není pravda levná, ale my už z jiné vyrábět nebudeme. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • hrací molitanové stavebnice, žíněnky, přebalovací podložky, sedáky

 

 

 

KOČÁRKOVINA: Je velmi podobný materiál jako kortexin. Jen je nižší gramáže, jemnější a místo speciálního pogumovaného zátěru má na rubové straně hydrofóbní úpravu, která zajišťuje její  voděodolnost. Tato hydrofobní úprava je o něco méně odolná vodě, ale zase je díky tomu textilie měkčí, splývavější a má další možnosti využití pro výrobu. Odolnost UV záření je částečná, stejně jako u kortexinu. Šisování není důvodem k reklamaci.

  • návleky na boty, krycí plachty, venkovní polstry, venkovní dekorační polštáře