z čeho a proč vyrábíme

DŘEVĚNÉ VÝROBKY:

Většinu dekorací vyrábíme z nejkvalitnější překližky ze severského topolu nebo břízy. Překližka se snadno zpracovává již od síly 2mm, je tvarově stálejší nežli masiv a nekroutí se. Dekorace a krabičky jsou tak designově jemnější, zároveň pevnější a lehčí. Při testování obstály na jedničku.

Masiv používáme tam, kde to má smysl a je to pro výrobek praktičtější, nebo designově vhodnější.

Masiv se dá zpracovávat nejlépe až od síly 1cm. Dřevo samo o sobě stále pracuje. Reaguje na vlhkost a teplotu z okolí. Výrobky z něj se tak bohužel mohou kroutit a praskat i když se výrobě krabičky věnujete poctivě. Když jsme tak testovali některé výrobky v místech, kde byla větší vlhkost, víka se časem pokroutila, nebo něco nešlo dovírat…

Lakování:

Používáme nejkvalitnější tónované laky. Vše se poctivě ručně lakuje po tenkých vrstvách. Lak se tak dostane do hloubky dřeva a proto můžete použít na čištění povrchů i mýdlovou vodu nebo šetrnější saponát. Lak dlouho vydrží, nepraská a samovolně se neodlupuje.

 

TEXTIL:

Pro výrobu podsedáku, taburetů a sedacích vaků používáme osvědčené a otestované textilie s vysokou pevností a top kvalitou. Potahy navíc díky špičkovému a detailnímu ručnímu zpracování opravdu dlouho vydrží.

Vnitřní výplně:

MOLITAN: Po dlouhém testování vzorků jsme se rozhodli opět používat jen ten nejkvalitnější.  Jelikož se počítá s častější manipulací molitanu (díky možnosti sejmout potahy a vyprat), hledali jsme navíc i takový typ, který se netrhá a nedrolí. Musí mít vynikající tvarovou stálost a zajistí pohodlí i při váhově vyšším zatížení.  Výška 4cm námi vybraného typu molitanu pak byla nejlépe hodnocena při závěrečném testování.

DRŤ RECYKLÁTU:  Polypropylen má pro naše účely použití mnohem lepší vlastnosti nežli běžně používané polystyrenové kuličky. Navíc má nepravidelný tvar. Jednotlivé části drtě do sebe zapadnou na doraz. Vytlačí se vzduch a vznikne tak pevný „vysednutý“ tvar sedacího vaku, pelíšku či meditačních polštářů. Zamezili jsme tak nežádoucímu „utíkání“ a přesypání se dekorace. Do původního tvaru výrobky dostanete snadným provzdušněním- naklepáním, jako péřového polštáře. I naše výplň se časem částečně sesedne i když méně nežli polystyrenové kuličky. Objem však velmi snadno doplníte. Bonusem navíc je, že šetříme přírodu.

 

SVÍČKY:

Vyrábíme pouze z kvalitního čistého parafínu a naše knoty jsou vždy 100% z bavlny. Každá svíčka projde rukama zkušeného výrobce, který hlídá přesné umístění knotu, správnou teplotu a kvalitu parafínu  při lití svíčky i potřebnou teplotu pro správné vychladnutí svíčky. Výroba krásných a hlavně kvalitních svíček vyžaduje velmi přesná pravidla a dodržování již letitých zkušeností, které jsou k nezaplacení. Pracujete s nevyzpytatelným přírodním zdrojem (jako je například i dřevo) a proto je potřeba hodně zkušeností, aby se se výsledek vždy správně vydařil. Věřte nám, výroba svíček je krásná tvůrčí práce,  vyžaduje tunu trpělivosti, 100% pozornosti a je to dřina. Ale stojí to za to, že?